Serpilce.ile Serpilce örgüler Selcen Kan ile el sanatları grafiksaati online kültür sanat dergisi grafiksaati.org grafiksaati reklam ajansı 
Ana sayfa Annelik Bayan Bilen El Sanatları Foto Galeriler Haberler
Kadınlar klübü Eğlence Örgüler Ressamlar Seramik Yazılar Yemekler

 

Sponsor bağlantılar

 Örgü Gelinlik ve Kartopu Yünleri ile Fikir Yumağı'nın Yarışması

Serpilce., GrafikSaati Kadınlar Kulübü

Merhabalar,
Evet bugün sizinle çok farklı ve yepyeni bir tasarım paylaşacağım: Tümüyle yün örgüden yapılmış bir gelinlik. Epeydir sizlerden ayrı kalmış olma sebebim de bu zaten.

Kartopu yünleri ve Fikir Yumağı'nın ortaklaşa düzenlediği örgü yarışmasında, halen yarışmakta olduğum bu örgü gelinlik tamamen tığ ve yünlerle örüldü.

Bu yarışmada bana destek olmak için öncelikle buraya tıklayıp tasarım galerisi butonuna basın. Açılan sayfadaki arama kutusunda Serpilce.adını aratın, "uygulamaya izin verilsin mi" sorusuna "evet" diyin ve benim gelinlik tasarımımı "beğen"in.
Grafik Saati kadın
Dedim ya bu yarışmada ben de yarışıyorum ve oylamalar Facebook üzerinden halen devam ediyor.
Grafik Saati kadınlar Kulübü Serpilce.örgü örnekleri örgü modelleri ve el sanatları 1
İsterseniz kısaca bu gelinliği örme kararını nasıl verdiğimi anlatayım: Yarışmaya benzersiz ve farklı bir tasarımla katılmak istedim ve aklıma gelinlik örme fikri geldi. Ancak öreceğim gelinlik; Havada uçan beyaz bir kuşun üzerinden kopmuş ve rüzgarla hafifçe süzülen bembeyaz bir tüy gibi hafif, ince ve kızlarımız gibi zarif olmalıydı. Eminim ki ister anne, ister baba olun, hepimizin kızları gönüllerimizde zariftir. İşte olay, o zarafeti ortaya çıkarabilmek. Böyle düşünerek bu gelinlik projesini ürettim ve gördüğünüz gibi vakit kaybetmeden siz değerli okurlarımla paylaştım.

Eminim ki bu gelinlik genç kız annesi olan izleyicilerim için de ciddi bir fikir olacaktır. Şu an sadece resimleri paylaşıyorum.

Sevgili okurum, biliyorsunuz ki yıllar yılı bana hangi okurum "Serpil hanım şu örgüde kaç ilmek atıyor, ne tip şiş kullanıyoruz dediğinizde veya örgüyle ilgili bir soru sorduğunda sorularınızı fark eder etmez yanıt yazmaya çalıştım. Zaman oldu örneklerimi en ince ayrıntısına kadar sizlere anlatmaktan imtina etmedim.

Şimdi de ben de sizden bir şey rica ediyorum. Bu tasarımı beğendiyseniz, lütfen aşağıda anlatacağım şekilde beğeninizi ifade edin. Böylece bana yarışmada destek sağlamış da olacaksınız.

Kartopu yünleri ve Fikir Yumağı'nın ortaklaşa düzenlediği yarışmada bana destek olmak için lütfen buraya tıklayıp tasarım galerisi butonuna basın ve Serpilce.adını aratın. "Uygulamaya izin verilsin mi sorusuna evet yanıtını verip benim gelinlik tasarımım için beğen butonuna tıklayın.

Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Copyright: Serpilce.- orguler.grafiksaati.org

Her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Örgü Gelinlik ve Kartopu Yünleri ile Örgü Yumağı'nın Yarışması by grafiksaati.org| Serpilce. is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://tr.grafiksaati.org/orguler/25.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://tr.grafiksaati.org/kadinlarklubu/ adresinde mevcut olabilir.

  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası