Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

 

 

Sponsor bağlantılar
 
Sponsor bağlantılar

Bolero Kazak örgü modellerim

Serpilce., GrafikSaati Kadınlar Kulübü
Merhabalar,
Grafik Saati kadın
Yine süslü kızlarım için yaptığım bir model daha… Bolero tarzında bir kazak. Yapılışı da oldukça enteresan ama çok da kolay :))

Evveettt şimdi de, geçen kış yaptığım örgülerimi sizlere sunmaya devam edeyim :))
Serpilce.ile Serpilce örgüler örgü modelleri bolero kazak örgüsü Serpilce.ile Serpilce örgüler örgü modelleri Bolero Kazak örgü modelleri Serpilce.ile Serpilce örgüler örgü modelleri Bolero Kazak örgü örnekleri

Buyrun izleyelim birlikte, nasıl yapmışız bakalıımm :)))

Serpilce.ile Serpilce örgüler örgü modeli resimli bolero kazak örgü modelleri
Serpilce.ile Serpilce örgüler örgü resimlerle bolero kazak örgü örneği
Serpilce.ile Serpilce örgüler örgü modelleri bolero kazak nasıl örülür resimli örgüsü

Bolero kazak nasıl örülür?

Bu kazağı örmeye koldan başladım ve her yerini birlikte ördüm. Sadece koltuk altlarında dikiş var :)) Evet evet şaşırmayın, daha benim ne enteresan işlerim var, alışacaksınız beni izledikçe :)))
Grafik Saati kadınlar Kulübü Serpilce.örgü örnekleri örgü modelleri ve el sanatları 1

Ne demiştikk.. Koldan 20 ilmekle başladım. 30 sıra haraşo ördüm bilek kısmı için. Modele başlamadan ilk sırada 15 ilmek arttırdım.
İkinci sırada da yine ilmek arttırdım ve modele başladım.

Ben saç örgüsü modelini çok seviyorum, özelikle haraşoda saç örgüsü çok yakışıyor bence. Yine bu modelde de 3x3x3 şeklinde saç örgüsünü kurdum. Her sırada sağlı sollu olmak üzere 1 ilmek şeklinde arttırarak ördüm.

Kola başladığımda 3 adet olan sac örgüsü, tamamlandığında 3 önde, 3 de arkada olmak üzere toplam 6 tane olacak. Yakanın ne kadar ve ne şekilde olmasına karar verdiğinizde o ölçüde kesmeye başlamalısınız. Kızlarım içine penye body’ler giyerek kullanacakları için ben yuvarlak geniş bir yaka yaptım.

Komple örülen tüm örgülerde dikkat etmeniz gereken en önemli şey şu: örgünün sağında kaç ilmek kestiyseniz ya da arttırdıysanız solunda da aynı işlemi yapmayı unutmayacaksınız ki eşit olsun. Yakayı ayrıca ilmek toplayarak ördüm kızımın zevkine göre.

Serpilce.

Serpilce örgüler ana sayfa

Copyright: Her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Bolero Kazak örgü modellerim by grafiksaati.org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://tr.grafiksaati.org/orguler/16.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://tr.grafiksaati.org/kadinlarklubu/ adresinde mevcut olabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serpilce.ile Serpilce örgüler Selcen Kan ile el sanatları
Bayan Bilen moda trendleri kombinler kadın güzellik ve bakım kombin oluşturmak GrafikSaati kadınlar klübü güzellik moda bakım diyet annelik kadın kulübü
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası