Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

 
Çağdaş Türk Ressamlarıİbrahim Çallı'nın hayatı sanatı resimleri

İbrahim Çallı'nın resimlerini; özel hayatından çok yaşadığı dönemin öne çıkan olayları (Türkiye ve dünyada yaşanan değişim, kültürel ve toplumsal gelişmeler vs.) etkilemiştir.

İbrahim Çallı resimleri

Adalet Yürüyüşü ve düşündürdükleriAdalet Yürüyüşü ve düşündürdükleri

Herkesin taşın altına eline koyma vakti geldi. Nuriye ve Semih'in direnişi ile başlayan, CHP'nin yürüyüşü ile devam eden bu uyanış umarız hayırlara vesile olur.

İngiltere seçimleriİngiltere seçimleri

İngiltere'de milyonlarca seçmen son dönemde ardı ardına gerçekleşen ve çoğu Orta Doğu kökenli olan vahşice terör olaylarının gölgesinde erken seçime gitti.

Yeni magazin resimleri
 
Beyonce ve eşi ikiz bebek bekliyorBeyonce ve eşi ikiz bebek bekliyor

Rhythm and Blues, hip hop ve pop müzik sanatçısı Beyonce, eşi Jay Z ile ikiz bebek bekledikleri haberini resmi Instagram hesabından duyurdu.

 
İsveç Kraliçesi: Sarayda hayaletlerle yaşıyorumİsveç Kraliçesi: Sarayda hayaletlerle yaşıyorum

2034'e kadar ay, dünya üzerinden 14 Kasım 2016'daki kadar büyük ve parlak görünmeyecek.

 
Ekonomide sabit kur kabusu ve döviz kurlarıEkonomide sabit kur kabusu ve döviz kurları

Yazan: Tevfik Elçioğlu
Bir AB ülkesi veya ABD’de sabit kur kullanımına kimse ihtimal vermez ama söz konusu ülke Türkiye olunca hükümet böyle bir çılgınlık yapar da sabit döviz kuruna geçer mi diye düşünülebiliyor.

 
Süper Ay günüSüper Ay günü

2034'e kadar ay, dünya üzerinden 14 Kasım 2016'daki kadar büyük ve parlak görünmeyecek.

 
Amerika'da Ahıska Türkleri gösteri yaptıAmerika'da Ahıska Türkleri gösteri yaptı

Osmanlı İmparatorluğu'nun Rusya'ya verdiği ve o günlerdeki nüfusu Müslüman Türk olan Ahıska Türklerinin ana vatanlarından sürgün edilmesinin yıldönümü nedeniyle düzenlenen gösteriler, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde Beyaz Saray'ın önünde gerçekleşti.

 
Gezi eylemcisine palayla saldıran palalı saldırgan adam kurşunlattıGezi eylemcisine palayla saldıran palalı saldırgan adam kurşunlattı

Gezi Parkı eylemleri sırasında kadın bir aktiviste tekme atan ve önüne çıkanları palayla kovalayan palalı saldırgan Sabri Çelebi başka bir olay nedeniyle gözaltına alındı.

 
AVM'de aşk başkadır - Öykü deneme tadında makaleAVM'de aşk başkadır - Öykü deneme tadında makale

Elimde evraklarla AVM'nin döner kapısından içeri girdiğimde yüreğim sıkışıyor, önümde yaklaşık elli kişi var, kapıdaki iki görevli oldukça saygılı fakat yüksek sesle insanlara çantalarını ve cep telefonlarını nereye bırakacaklarını söylüyorlar.

 
Ünlü ressam Andy Warhol'un 18 resmi bulunduÜnlü ressam Andy Warhol'un 18 resmi bulundu

Amiga Commodore bilgisayarların 1985 yılında piyasaya sürdüğü Amiga 1000bilgisayarının, reklam kampanyası için üretilen Andy Warhol resimleri; bilinmeyen bir programlama diliyle kaydedildi ve bu güne kadar çözülemedi.
Andy Warhol's unknow works - English

 
Leonardo da VinciLeonardo da Vinci

Leonardo da Vinci hakkında (Türkçe)

Leonardo da Vinci resimleri (Türkçe)

About Leonardo da Vinci (English)

Leonardo da Vinci paintings (English)

 
Fikret Mualla Saygı kimdir hayatı sanatı resimleriFikret Mualla Saygı kimdir hayatı sanatı resimleri

Cumhuriyet’in ilk kuşak ressamları arasında yer alan Fikret Mualla, yaşamının çoğunu geçirdiği Paris’te Türk resminin önemli bir temsilcisi olmuştur.

Fikret Mualla Saygı resimleri

 
Otizm Doruk Conker Şahin öyküsüOtizm - Öykü

Yazan: Doruk Conker Şahin
En güzeli, hızlıca gözlerimi kırpıştırdığımda dans ediyor oluşlarıydı. Yataktan kalkmasına kalkmıştım ama zihnen uyanamadığımı sandım. Güneşin benimle olan bu dansından başka bir şeye odaklanamıyordum. Zorlamıyordum aslında kendimi. Çocuk aklı işte.

 
Soma izlenimleri: Çaresizlik acı, yalnızlık ve ölüm | Soma maden faciası izlenimlerHATIRLIYORUZ - NELER YAŞANDI. NE OLDU: Soma izlenimleri: Çaresizlik acı, yalnızlık ve ölüm | Soma maden faciası izlenimler

Feraye van Dijk yazdı
Dayanılmaz bir koku; yangın ölüm ve yüreklere işleyen derin bir acı iç içe geçmiş. Az ilerde bir ambulans bekliyor...

 
İktidar ve vicdan - 2014 Soma maden faciası 1939 Büyük Erzincan Depremi ve idarecilerin halka yaklaşımındaki farklarİktidar ve vicdan - 2014 Soma maden faciası 1939 Büyük Erzincan Depremi ve idarecilerin halka yaklaşımındaki farklar

Tevfik Elçioğlu yazdı
Tayyip Erdoğan'ın "Sen eğer başbakanı yuhalarsan tokat'ı yersin" dediği video görüntüleri ortaya çıktı. Peki 1939 büyük Erzincan depreminden sonra o dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ne yapmıştı?

 
Sadece bir kıvılcım yeterdi barış için - Şiir, hafta sonu yazıları | Figen Füsun PehlivanSadece bir kıvılcım yeterdi barış için - Şiir | hafta sonu yazıları

Şiir: Figen Füsun Pehlivan
Daha kaç orman yansın içimizde.
Sadece bir kıvılcım yeterdi barış için

Devamı

 
Kütahya kıyafetleriKütahya kıyafetleri

Yazan: Zeynep SERTKAYA
Yöresel kıyafetler şimdiye kadar ele aldığımız el sanatları ve geri dönüşüm konularından farklı bir konu. Ancak geçen hafta memleketim Kütahya’ya gittiğimde siz değerli okurlarımızla bu güzel kültürü paylaşmak istedim.

 
Devam

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak@hayata-dair.com  |  gizlilik politikası