Eski pijamadan gül yapımı

Ayşe Selcen Atılgan Kan, Hayata Dair Kadınlar Kulübü, Ankara, 2013

Uzuun bir aradan sonra tekrar merhabaa,

Bugün sizlerle eskilerinizi değerlendirmenin bir yolunu paylaşacağım.Umarım feyz alıp deneyenler olur :) Giyilmekten artık dizi yırtılan ve atmaya kıyamadığım, çok sevdiğim pijamamı nasıl değerlendirebilirim diye düşünürken bir de baktım ki ilk makası atmışım pijamaya. Ben ucundaki overlok kısmını kullandım.

Nereye varacağız1. aşama
İlk olarak bitmişini paylaşıp daha sonra yapım aşamalarına geçiyorum.Pijamanın overloklu uç kısmını şerit halinde kestim ve ucunu üçgen oluşturacak şekilde resimde gördüğünüz gibi kıvırarak başladım. Bu aşamada mutlaka iplik yardımıyla tutturuyoruz.
Ayşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm kumaştan gül yapımıAyşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm kumaştan gül yapımı
2. aşama 3. aşama
Daha sonra şeridi dolayarak ve aralardan iple tutturarak gülü tamamlıyoruz.Ben daha sonra evde bulunan yeşil bir polardan yaprak keserek diktim.

Ayşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm kumaştan gül yapımı

Ayşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm kumaştan gül yapımı

Veee işte sonuç
Ayşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm kumaştan gül yapımı
Sizce de çok doğal görünmüyor mu? Daha sonra bu gülü, kızım için yaptığım ev babetini süslemek için kullandım. Babetin yapım aşamaları da çok yakında burada.
Şimdilik hoşçakalın...
A. Selcen Kan
Ayşe Selcen Atılgan Kan

A. Selcen Kan

Merhaba öncelikle yeni dünyama hoş geldiniz. Evet burası benim dünyam ve umuyorum ki bu dünya ilginizi çekecek ve tekrar geleceksiniz. Ben kim miyim? Eğitim sektöründe ana okulu öğretmeni olarak çalışan, ev, mutfak, geri dönüşüm gibi konulara ilgi duyan, el sanatları üzerine çalışmalar yapan, evli, mutlu, çocuklu bir kadınım. Aaaa bu arada bahçe işleri de hobilerim arasında. Nerede mi yaşıyorum? Ankara'da ikamet ediyorum. Benim hobi dünyama ve sanat hayatıma yaptığınız yolculuktan hoşnut olmanız umuduyla.
Selcen

El Sanatları ana sayfa

 Copyright: Her hakkı saklıdır

Blogum Hakkımda


Facebook sayfam


Google Plus sayfam


e-mail gönder


deliisibunlar[at]gmail[.]comGenel editör: Belgin Elçioğlu| Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

Creative Commons Lisansı
Eski pijamadan gül yapımı by Selcen Kan Atılgan Hayata Dair .org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır https://hayata-dair.com/elsanatlari/10.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://kadinlarklubu.Hayata Dair .org adresinde mevcut olabilir.

 
Copyright: Her hakkı saklıdır | grafiksaati.com[at]gmail.com| gizlilik politikası