Grafik Saati dergisi

*/'img9',/*url*/'http://hayata-dair.com/button24.jpg')">Seramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz Hayata dair ne varsa

Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin Türkiye  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

 

Hayata Dair online kültür sanat dergisi hayata-dair.comgrafik saati reklam ajansı

 

Kılıçdaroğlu, Babakan'ın "one minute" çektiği moderator ile görüştü

Hayata Dair Dergisi Türkiye ve Politika Haberleri, 4 Aralık 2013

Ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika temasları sürüyor.
Grafik Saati sn dakika haberler
Kılıçdaroğlu, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ziyareti sırasında, ABD'nin Avrupa işlerinden sorumlu görevlisi Karen Donfried ile görüştü.
Haberler
Kılıçdaroğlu görüşme sırasında, ekonomiden, demokratikleşme paketine, yerel seçimlerden bölgesel ilişkilere pek çok konuda Amerikalı yetkililerle görüş alış verişinde bulundu.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Karen Donfried ile yaptığı görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu, Amerika Temsilciler Meclisi’nin çalışma ofislerinden Rayburn’de kendisi için düzenlenen bir resepsiyona iştirak etti.
deneme öykü edebiyat yazı makale


Dj Serhat Bilgin - One Minute (Davos Mix) ile arabeSk_raP

Kılıçdaroğlu, Babakan'ın "one minute" çektiği moderator ile görüştü

Kılıçdaroğlu burada, Türkiye Dostluk Grubu Eş Başkanı Ed Whitfield ve Virginia Foxx ile görüştü.
Anne baba çocuk annelik yazıları
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu görüşme sırasında, Florida milletvekili Ileana Ros-Lehtinen, Steve Stockman, Walter Jones, Mark Meadows, Luke Messer’ın da aralarında bulunduğu pek çok Kongre üyesiyle bir araya geldi.
Grafik Saati kadınlar klubü
Kahvaltı sırasında gazetecileri ağırlayan Genel Başkan, Amerika'nın önde gelen Yahudi kuruluşlarıyla da bir araya geldi.
deneme öykü edebiyat yazı makale

Daha sonra Türk Amerikan Birliği'ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu burada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos Zirvesi sırasında "one ninute" diyerek çıkıştığı gazeteci ve moderator David Ignatius ile bir araya geldi.
Grafik Saati haberleri
Amerika saatiyle Salı günü Kongre üyeleriyle görüşen Genel Başkan, bu görüşmeler sırasında Temsilciler Meclisi'nin Çoğunluk Lideri Eric Cantor’la da fikir alışverişinde bulundu.
deneme öykü edebiyat yazı makale
Sonraki görüşme programına göre Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Demokrat Parti Temsilciler Meclisi Üyeleri ile beraber akşam yemeği yemesi bekleniyor.
Grafik Saati kadınlar klubü
Kılıçdaroğlu akşam yemeğinde Demokrat Parti Temsilciler Meclisi Üyelerinden Steve Cohen ve Ed Whitfield ile de burada görüşecek.
Anne baba çocuk annelik yazıları
Çarşamba günü (ASİ) eski ABD Büyükelçileri Morton Abramowitz ve Eric Edelman'la buluşacak olan Kılıçdaroğlu aynı gün, Johns Hopkins Üniversitesi’nde düzenlenecek olan konferansa katılacak ve Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili soruları yanıtlayacak.

-------------------------

Önceki haber:

Kılıçdaroğlu: "Bazıları demokrasiyi sadece iktidarda olmadıklarında savunur" | CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika temasları

Kılıçdaroğlu: "Eğer poşu taktı diye bir üniversite öğrencisini 16 ay hapsederseniz, kitabı bombadan daha tehlikeli algıladığınızı açıklarsanız, o ülkede özgürlük sorunu var demektir"

Kılıçdaroğlu: "Bazıları demokrasiyi sadece iktidarda olmadıklarında savunur" | CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika temaslarıCumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu Amerika ziyaretine, Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü ve Beyaz Saray'da başladı.
Grafik Saati kadın
Brookings Enstitüsü'nde düzenlenen ve Beyaz Saray'ın Ulusal Güvenlik Avrupa Danışmanı Karen Donfried'ın da katıldığı "CHP’nin Türkiye Vizyonu" başlıklı konferansta  konuşan Kemal Kılıçdaroğlu; Türkiye, bölgesel sorunlar, Avrupa Birliği ve ABD ile ilişkiler başta olmak üzere pek çok konuya değindi.
Haberler
Toplantıda ABD başkanı Barack Obama'nın söylediği “bazıları demokrasiyi sadece iktidarda olmadığı zaman savunur” sözünü tekrarlayan Kılıçdaroğlu: "Obama çok doğru söylemiş" dedi.

Anadil anayasa, başkanlık: "anadil konusunda yasaklara karşıyız"...

Açış konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Anayasa tartışmalarıyla ilgili bir soruya “Anayasa'da görüşmeler sürer ve AKP başkanlık önergesini geri çekerse yeni anayasa çalışmalarında ilerleme yaşarız. Anadil konusunda yasaklara karşıyız. 17 maddelik özgürlük manifestosu yayınladık. Ama buna AKP katılmadı” yanıtını verdi.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Türkiye için başkanlık sistemine neden karşı çıktıkları sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu: “Tek adam yönetimini kurumsallaştıracak ve Türkiye koşullarında otoriter eğilim ve alışkanlıkları pekiştirecek başkanlık sistemi önerisini de kabul etmiyoruz. CHP, bireyin hak ve özgürlüklerine odaklı; laik, demokratik; Cumhuriyetin kazanımlarını koruyan ve bu kazanımları eşitlikçi ve özgürlükçü bir anlayışla geliştiren bir Anayasa istemektedir.”

Seçim barajı:

Seçim barajı ile ilgili açıklama yapan ana muhalefet partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: İktidara geldiğimizde yüzde 10’luk seçim barajını da mutlaka kaldıracağız" dedi.

CHP'nin AB, Suriye, Kıbrıs, İsrail ve bölgesel sorunlara bakışı

Avrupa Birliği AB, demokrasi ve batılılaşma konusuna değinen Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz 200 yıldır batılılaşmaya çalışıyoruz. Daha otoriter olan yapılar içinde yer almak istemiyoruz. Daha medeni bir toplumun içinde, çağdaş bir dünyada yer almak istiyoruz” dedi.
deneme öykü edebiyat yazı makale
İsrail ile ilişkilerde yaşanan gergin dönem ve Mavi Marmara ile ilgili bir soruyu yanıtlayan ana muhalefet lideri "Mavi Marmara olayı hiç yaşanmasaydı keşke ama yaşandı" dedi.
Anne baba çocuk annelik yazıları
İki ülkenin köklü bir tarihi olduğunu ve ilişkilerin her zaman hassas bir denge üzerinde yürüdüğünü belirten Kılıçdaroğlu; bu dengeyi bozmadan barış içinde sürdürmek gerektiğini belirtti . Kılıçdaroğlu: "CHP iktidar olsaydı Mavi Marmara olayı yaşanmazdı” dedi.
Grafik Saati kadınlar klubü
Suriye ve bölgesel problemler konusunu da değerlendiren CHP lideri, demokrasi ve insan hakları vurgusu yaptı.

Basın özgürlüğü ve özgürlükler

Kemal Kılıçdaroğlu insan hakları ve özgürlükler üzerine konuşurken, poşu taktığı için hapsedilen üniversite öğrencisini ve Başbakan'ın bir kitap ile ilgili sözlerini hatırlatarak "Eğer poşu taktı diye bir üniversite öğrencisini 16 ay hapsederseniz, kitabı bombadan daha tehlikeli algıladığınızı açıklarsanız, o ülkede özgürlük sorunu var demektir" dedi.
deneme öykü edebiyat yazı makale
Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına "Türkiye’de henüz basılmayan kitap yasaklandı. Biz hiç bir gazetecinin hapse atılmasını istemiyoruz” sözleriyle devam etti.
Grafik Saati kadın
CHP genel başkanı Kemal Kılıçtaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi heyetinin Washington temasları [Amerika ve Pasifik saatiyle(*)] Çarşamba gününe dek devam edecek.

(*): Amerika, Kanada, Pasifik saati; Türkiye'ye göre 10 saat geride.

İlişkili haberler

Kılıçdaroğlu Amerika'da gezi Olaylarını anlattı
Kılıçdaroğlu, Babakan'ın "one minute" çektiği moderator ile görüştü
Kılıçdaroğlu: "Bazıları demokrasiyi sadece iktidarda olmadıklarında savunur"
Kemal Kılıçdaroğlu: Amerika ziyareti
CHP ABD ziyaretini nasıl planladı?

 
Tags: kemal kılıçdaroğlu, kemal kılıçdaroğlu Amerika, kemal kılıçdaroğlu ABD, kılıçdaroğlu son dakika, kılıçdaroğlu amerikaya gidiyor, kılıçdaroğlu Amerika, kılıçdaroğlu ABD, Amerika, ziyareti, Kılıçtaroğlu
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com@gmail.com  |  gizlilik politikası