Grafik Saati dergisi

*/'img9',/*url*/'http://hayata-dair.com/button24.jpg')">Seramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz Hayata dair ne varsa

Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin Türkiye  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

 

Hayata Dair online kültür sanat dergisi hayata-dair.comgrafik saati reklam ajansı

 

Cemaat ve AK Parti için "paralel devlet kurdular" iddiası

Hayata Dair Dergisi Türkiye ve Politika Haberleri, 4 Aralık 2013

Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanan 'Şefkat Tepe' dizisinden bir sahne

 
Cemaat ve AK Parti için "paralel devlet kurdu" iddiası

BDP grup toplantısında konuşan BDP eş başkanı Selahattin Demirtaş dershaneler ile ilgili tartışmaların ardından ortaya çıkan ve Taraf gazetesinde yayınlanan 'Cemaati Bitirme Planı'na değinerek çarpıcı açıklamalar yaptı:
Grafik Saati kadın
"Hep birlikte paralel devlet kurdunuz. 2004 yılında alınan o MGK kararından cemaatin haberi yok muydu? Hükümet soruyor kaçınızı vali yaptık diye. El ele verip paralel devlet kurdunuz. KCK operasyonundan biliyoruz. Her bölgenin cemaat sorumlusu var. Bunlar aylık olarak gizli toplantılara davet ediliyor. Bazılarında savcılar, emniyet müdürleri ve rektörler var. MİT'in bundan haberi yok mu. Bu toplantılarda o bölgede yapılacaklar tartışılır. Cemaatin bölge müdürü yeri geldiğinde valiye emir verir. Şunu tutuklayacaksın, şunu tayin edeceksin diyorlar. AKP bunları bilmiyor mu? BDP kent meclisi kurdu diye kıyamet kopardınız. Asıl paralel devleti siz kurdunuz."
Haberler
AK Parti ve Cemaat arasında gerilime sebep olan ve '2015 yılında dershanelerin özel eğitim kurumlarına dönüşmesinin ardından dershanelerde çalışanların durumunun ne olacağı' konusuyla ilgili açıklamalar da yapan Demirtaş:
deneme öykü edebiyat yazı makale
"200 bin atanamayan öğretmen var. 120 bin dershanede çalışan öğretmen var. Bunların hepsini alın insan onuruna yakışır bir şekilde çalışsın öğretmenlerimiz" dedi.

AK Parti ve Cemaat'in paralel devlet kurduğunu iddia eden Demirtaş söz konusu yapılanmanın; kışkırtıcı diziler ve filmlerin çekilmesini teşvik ederek toplumu gerdiğini de öne sürdü.

 
Tags: Paralel devlet, paralel devlet nedir, paralel devlet ne demek, paralel devlet yapılanması kurulacaksa onu da biz kurarız, BDP, Selahattin Demirtaş, Demirtaş, partisi, haberleri, eşbaşkan, eşbaşkanı
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com@gmail.com  |  gizlilik politikası