Grafik Saati dergisi

*/'img9',/*url*/'http://hayata-dair.com/button24.jpg')">Seramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz Hayata dair ne varsa

Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin Türkiye  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

 

Hayata Dair online kültür sanat dergisi hayata-dair.comgrafik saati reklam ajansı

 

Kılıçdaroğlu: "Bazıları demokrasiyi sadece iktidarda olmadıklarında savunur" | CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika temasları

Hayata Dair Dergisi Türkiye ve Politika Haberleri, 3 Aralık 2013

Kılıçdaroğlu: "Bazıları demokrasiyi sadece iktidarda olmadıklarında savunur" | CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika temasları

Kılıçdaroğlu: "Eğer poşu taktı diye bir üniversite öğrencisini 16 ay hapsederseniz, kitabı bombadan daha tehlikeli algıladığınızı açıklarsanız, o ülkede özgürlük sorunu var demektir"

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu Amerika ziyaretine, Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü ve Beyaz Saray'da başladı.
Grafik Saati kadın
Brookings Enstitüsü'nde düzenlenen ve Beyaz Saray'ın Ulusal Güvenlik Avrupa Danışmanı Karen Donfried'ın da katıldığı "CHP’nin Türkiye Vizyonu" başlıklı konferansta  konuşan Kemal Kılıçdaroğlu; Türkiye, bölgesel sorunlar, Avrupa Birliği ve ABD ile ilişkiler başta olmak üzere pek çok konuya değindi.
Haberler
Toplantıda ABD başkanı Barack Obama'nın söylediği “bazıları demokrasiyi sadece iktidarda olmadığı zaman savunur” sözünü tekrarlayan Kılıçdaroğlu: "Obama çok doğru söylemiş" dedi.

Anadil anayasa, başkanlık: "anadil konusunda yasaklara karşıyız"...

Açış konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Anayasa tartışmalarıyla ilgili bir soruya “Anayasa'da görüşmeler sürer ve AKP başkanlık önergesini geri çekerse yeni anayasa çalışmalarında ilerleme yaşarız. Anadil konusunda yasaklara karşıyız. 17 maddelik özgürlük manifestosu yayınladık. Ama buna AKP katılmadı” yanıtını verdi.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Türkiye için başkanlık sistemine neden karşı çıktıkları sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu: “Tek adam yönetimini kurumsallaştıracak ve Türkiye koşullarında otoriter eğilim ve alışkanlıkları pekiştirecek başkanlık sistemi önerisini de kabul etmiyoruz. CHP, bireyin hak ve özgürlüklerine odaklı; laik, demokratik; Cumhuriyetin kazanımlarını koruyan ve bu kazanımları eşitlikçi ve özgürlükçü bir anlayışla geliştiren bir Anayasa istemektedir.”

Seçim barajı:

Seçim barajı ile ilgili açıklama yapan ana muhalefet partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: İktidara geldiğimizde yüzde 10’luk seçim barajını da mutlaka kaldıracağız" dedi.

CHP'nin AB, Suriye, Kıbrıs, İsrail ve bölgesel sorunlara bakışı

Avrupa Birliği AB, demokrasi ve batılılaşma konusuna değinen Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz 200 yıldır batılılaşmaya çalışıyoruz. Daha otoriter olan yapılar içinde yer almak istemiyoruz. Daha medeni bir toplumun içinde, çağdaş bir dünyada yer almak istiyoruz” dedi.
deneme öykü edebiyat yazı makale
İsrail ile ilişkilerde yaşanan gergin dönem ve Mavi Marmara ile ilgili bir soruyu yanıtlayan ana muhalefet lideri "Mavi Marmara olayı hiç yaşanmasaydı keşke ama yaşandı" dedi.
Anne baba çocuk annelik yazıları
İki ülkenin köklü bir tarihi olduğunu ve ilişkilerin her zaman hassas bir denge üzerinde yürüdüğünü belirten Kılıçdaroğlu; bu dengeyi bozmadan barış içinde sürdürmek gerektiğini belirtti . Kılıçdaroğlu: "CHP iktidar olsaydı Mavi Marmara olayı yaşanmazdı” dedi.
Grafik Saati kadınlar klubü
Suriye ve bölgesel problemler konusunu da değerlendiren CHP lideri, demokrasi ve insan hakları vurgusu yaptı.

Basın özgürlüğü ve özgürlükler

Kemal Kılıçdaroğlu insan hakları ve özgürlükler üzerine konuşurken, poşu taktığı için hapsedilen üniversite öğrencisini ve Başbakan'ın bir kitap ile ilgili sözlerini hatırlatarak "Eğer poşu taktı diye bir üniversite öğrencisini 16 ay hapsederseniz, kitabı bombadan daha tehlikeli algıladığınızı açıklarsanız, o ülkede özgürlük sorunu var demektir" dedi.
deneme öykü edebiyat yazı makale
Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına "Türkiye’de henüz basılmayan kitap yasaklandı. Biz hiç bir gazetecinin hapse atılmasını istemiyoruz” sözleriyle devam etti.
Grafik Saati kadın
CHP genel başkanı Kemal Kılıçtaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi heyetinin Washington temasları [Amerika ve Pasifik saatiyle(*)] Çarşamba gününe dek devam edecek.

(*): Amerika, Kanada, Pasifik saati; Türkiye'ye göre 10 saat geride.

İlişkili haberler

Kılıçdaroğlu Amerika'da gezi Olaylarını anlattı
Kılıçdaroğlu, Babakan'ın "one minute" çektiği moderator ile görüştü
Kılıçdaroğlu: "Bazıları demokrasiyi sadece iktidarda olmadıklarında savunur"
Kemal Kılıçdaroğlu: Amerika ziyareti
CHP ABD ziyaretini nasıl planladı?

 
Tags: kemal kılıçdaroğlu, kemal kılıçdaroğlu Amerika, kemal kılıçdaroğlu ABD, kılıçdaroğlu son dakika, kılıçdaroğlu amerikaya gidiyor, kılıçdaroğlu Amerika, kılıçdaroğlu ABD, Amerika, ziyareti, Kılıçtaroğlu
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com@gmail.com  |  gizlilik politikası