Grafik Saati dergisi

*/'img9',/*url*/'http://hayata-dair.com/button24.jpg')">Seramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz Hayata dair ne varsa

Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin Türkiye  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

 

Hayata Dair online kültür sanat dergisi hayata-dair.comgrafik saati reklam ajansı

 

Ve Muhammed Mursi konuştu: "Ben tekrar gelince..."

Muhammed Mursi ve çarşaflı kadın Rabia işareti. Mohamed Morsi and Egypt's woman in a burka... Hayata Dair Kültür Sanat Dergisi, Dünya Haberleri, 14 Kasım 2013
Mısır'da askeri darbe ile devrilen devrik lider Muhammed Mursi'nin mahkemesi yapıldı.
Grafik Saati kadın
İktidarda bulunduğu dönemde "halkı çatışmaya ve cinayete sevk etmekle suçlanan Muhammed Mursi, darbe lideri Abdül Fatah El-Sissi için "vatan haini" ifadesini kullandı.
Haberler
Kendisi göreve iade edilmeden ülkeye huzur ve sükun gelmeyeceğini iddia eden Mursi idam ile yargılanıyor. Mursi "ben tekrar iktidara gelince, beni yargılayanları idamla yargılatacağım" dedi.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Muhammed Mursi'nin bir sonraki duruşması 8 Ocak'ta görülecek.

Hayata Dair Kültür Sanat Dergisi

---------------

Muhammed Mursi'nin devrildiği dakikalarda Hayata Dair 'nde çıkan yazı

Mısır'da neler oluyor? Mursi; Asker desteğiyle gelip darbeyle gitti. Yorum Analiz

Aişe Betül Ağacık, Grafik Saati 3. Sayfa haberleri ve dış haberler, Hollanda, Thurs, 4 Jul 2013 00:19:19

Aişe Betül Ağacık

Ayşe Betül Ağacık

Mısır'da son dönemde yaşanan gerilim 1 sene önce halkın %40'ının katılımıyla yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle başladı. Bir sene önce yapılan bu seçimin ilk turunda Müslüman Kardeşler terör örgütünün lideri Mursi %26 iki adaylı 2. turda ise %51 oy ile Cumhurbaşkanı seçildi. Bu da ilk tur oylama ve katılım oranı dikkate alındığında halkın %11'ini temsil eden Muhammed Mursi'nin Cumhurbaşkanı seçilmesi anlamına geliyordu.

Ancak gücünü abartan Mursi önce kendini iktidara taşıyan ordu kadrolarını değiştirdi, tüm basını ele geçirdi, tüm anayasal yetkileri üzerine aldı ve hakimler ile savcıları Müslüman Kardeşler örgüt kadrolarından atadı.

Son olarak 3 Temmuz 2013 tarihinde yönetime el koyarak kendini iktidardan indirecek olan Genel Kurmay Başkanını atadı ve onu aynı zamanda Milli Savunma Bakanı yaptı.

Tahrir Meydanı

Muhammed Mursi'nin Cumhurbaşkanı seçilmesinin birinci yıl dönümünde yönetimden rahatsız olamlar Tahrir Meydanında toplandı. Kalabalıkların artması üzerine ordu Muhammed Mursi iktidarına muhtıra verip 48 saat süre tanıdı.

Kendi atadığı Genel Kurmay Başkanı yetkilerine el koydu

Ordunun tanıdığı 48 saatlik sürede Mursi iktidarı muhaliflerle görüşmeyi kabul etmedi. Tam tersine kendi yandaşlarını ellerinde çivili sopalarla sokaklara sürdü.

48 saatin sonunda ordu yönetime el koydu ve Mursi'nin atadığı Genel Kurmay Başkanı Mursi'nin yetkilerini tanımadığını açıkladı.Mursi ise halen Cumhurbaşkanı olduğunu söyleyip yandaşlarına direniş çağrısı yaptı.

Tahrir meydanında kutlama Adeviye meydanında sessizlik

Mursi karşıtlarının toplandığı Tahrir meydanında Mursi'nin düşüşü kutlanırken Adeviye meydanında Mursi yandaşları sessiz bir bekleyişe geçti.

Yorum: Bu güne kadar Arap baharının yaşandığı en büyük ülke olan Mısır'da devrim sonrası yaşananlar bu coğrafyanın Avrupa tipi özgürlükçü ve katılımcı bir demokrasiye henüz çok uzak olduğunu gösteriyor.

 Hayata Dair Online Kültür Sanat Dergisi

Bunlar da ilginizi çekebilir - DünyaTürkiye politika haberler gündem

 

Copyright: Her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Mısır'da neler oluyor? Mursi; Asker desteğiyle gelip darbeyle gitti. Yorum Analiz by hayata-dair.com is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://hayata-dair.com/deneme/73.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://hayata-dair.com/ adresinde mevcut olabilir.

Tags: muhammed mursi kimdir, muhammed mursi ekşi, muhammed mursi şeriat, Mısırda darbe, Mısırda ordu, yönetime el koydu, darbe, tahrir, adebiye, meydanı, tahrir meydanı, Mısır’da darbe, Mohamed morsi
Grafik Saati yorum odası son yorumlar
Selcen Kan ile el sanatları yorum ekle yorumları  
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com@gmail.com  |  gizlilik politikası