*/'img9',/*url*/'http://hayata-dair.com/button24.jpg')">Seramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz Hayata dair ne varsa

Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin Türkiye  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

 

AİHM delil gizlediği gerekçesiyle Türkiye'yi rekor tazminata mahkum etti

Hayata Dair Türkiye ve politika haberleri, 13 Kasım 2013

AİHM delil gizlediği gerekçesiyle Türkiye'yi rekor tazminata mahkum etti

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Şırnak’ın Kuşkonar ve Koçağılı köylerine yapılan askeri operasyonlardaki insan hakları ihlallerinin incelendiği davada; Türk makamlarının delil karartması (gizlemesi) iddialarını da dikkate alarak Türkiye'nin davacılara 2 milyon 305 bin Euro tazminat ödenmesine hükmetti.
Grafik Saati kadın
AİHM ender görülen ilave bir karar alarak; suçluların yakalanıp yargılanması ve yargılama sürecinin AİHM tarafından izlenmesine de karar verdi.
Haberler
Danıştığımız uzmanlar; "normal işleyişte genellikle tazminata hükmedilir ve karar sonrası davayı kaybeden ülkenin ilgili davayı kendiliğinden açma kararı alacağı düşünülür. AİHM'sinin yeniden yargı sürecinin başlamasını bağlayıcı hükümle zorunlu kılması durumu  ancak ve ancak ilgili ülkenin yargı sisteminin işleyişine güvenilmediği durumlarda söz konusu olabilir" şeklinde görüş belirtti.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Ne olmuştu?
deneme öykü edebiyat yazı makale
Kuşkonar ve Koçağılı köylerine düzenlenen operasyon sonucu 33 kişi hayatını kaybetmiş, ölenlerin yakınları operasyonda hukuksuzluk olduğunu öne sürerek Türk yargısına başvurmuştu.
Anne baba çocuk annelik yazıları
2008 yılında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddiaları Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na sorması üzerine Diyarbakır 7’inci Ana Jet Üssü savcılığa, “belirtilen tarih diliminde üssümüzden herhangi bir uçuş faaliyeti gerçekleştirilmemiştir” yanıtını vermiş ve bu beyan üstüne mahkeme görevsizlik kararı almıştı.
Hayata Dair online kültür sanat ve haber dergisi
Mağdur yakınları mahkemenin görevsizlik kararı almasının ardından Avrupa İnsan Hakları mahkemesine başvurmuştu. AİHM konuyla ilgili yaptığı incelemenin ardından Türk makamlarından bazı belge ve bilgileri mahkemeye ulaştırmasını istemiş ancak Türk makamları istenen belge ve bilgileri Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine iletmemişti.
Öykü deneme yazı mayale yorum şiir
Kararında bu durumu da göz önüne alan AİHM, "Türk hükümetinin konuyla ilgili uçuş kayıtlarını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin talep etmesine rağmen Strasbourg’a göndermeyi reddettiğini" vurgulayarak, Ankara’yı ‘davanın incelenmesini engellemekle’ suçladı.

Hayata Dair

 

Bunlar da ilginizi çekebilir - DünyaTürkiye politika haberler gündem
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası