Hayata Dair online kültür sanat dergisi hayata-dair.comgrafik saati reklam ajansı

Ana sayfaAnnelikElsanatlarıHaberlerMagazin DünyaMagazin TürkiyeModaRessamlarSeramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz Hayata dair ne varsa

 

 

 

Uluslararası Af Örgütü: Sayın Erdoğan "Halkına karşı şiddet uygulamaktan vazgeç

Hayata Dair Kültür Sanat Dergisi,2 Ekim 2013

Uluslararası Af Örgütü Gezi Direnişi raporu yayınladı

Uluslararası Af Örgütü Gezi Direnişi raporu yayınladıUluslararası Af Örgütü'nün yayınladığı raporda, Erdoğan hükümetine yönelik olarak "iktidarınızın 10. yılı dolduğu halde hala insan haklarına saygı göstermiyorsunuz" denildi.

Af Örgütünün Gezi Parkı merkezli olayları ve devletin müdahale biçimini değerlendirdiği raporda Erdoğan kabinesi için çok sert ifadeler yer aldı.
Annelik Anne ve çocuk bebek bakımı annelik duygusu çocuk eğitimi ve gelişimi yazıları Banu Conker
Gezi Parkı olaylarının, barışçıl olduğunu yazılan raporda, “Türkiye’de toplanma özgürlüğü hakkı şiddet kullanılarak engelleniyor” denildi.
Grafik Saati kadınlar klubü
Raporda "yetkililerin genellikle, göstericilerin işlediği iddia edilen şiddet içeren fiillere dikkat çektiği ve önceden bildirimde bulunulmamasını eylemlerin dağıtılmasına bir neden olarak gösterdiği” belirtilerek bunun emniyet güçlerine gösterilere müdahale hakkı veremeyeceğine dikkat çekildi.
Grafik Saati kadınlar klubü
Uluslararası Af Örgütü'nün raporunda, devletin polis şiddetini araştırmak için hemen hiçbir inandırıcı çaba göstermediği belirtilip, “sivillerin de göstericilere yönelik şiddete katıldıkları, bunu yaparken polis tarafından engellenmedikleri ve bazen de polis memurlarıyla birlikte hareket ettikleri görülmüştür” yazıldı.
Grafik Saati kadınlar klubü
Raporda, polis şiddetini ve devlet terörünü araştırmayan devletin, eylemler sırasında ölen Ethem Sarısülük’ün cenazesine katıldıkları için 73 kişi hakkında dava açmış olmasının da trajikomik olduğu vurgulandı.
Grafik Saati kadınlar klubü
Af Örgütü “Türkiye yetkilileri polisin hak ihlallerine yol açan ya da keyfi güç kullanımına yönelik derhal, bağımsız ve tarafsız soruşturma başlatıncaya ve toplumsal olaylara müdahale araçlarının uluslararası standartlara uygun bir şekilde kullanılmasını sağlayıncaya kadar” Türkiye'ye toplumsal olaylara müdahale teçhizatı sağlayan ülkelerden satışları durdurmasını talep etti

Hayata Dair Kadınlar Kulübü, Ekim 2013

Tags: Taksim Gezi Parkı, diren gezi parkı, taksim gezi parkı olayları, taksim gezi parkı yorumları, taksim gezi parkı olayları son durum, Resistance Gezi, uluslararası af örgütü
 

Hayata Dair Gezi Parkı arşivi

Taksim gezi parkı haberlerinden

 
Tags: Taksim Gezi Parkı, diren gezi parkı, taksim gezi parkı olayları, taksim gezi parkı olayları neden çıktı, taksim gezi parkı yorumları, taksim gezi parkı olayları son durum, Resistance Gezi
Yorum Ekle
Yayınlanan Yorumlar  
 
kontak@hayata-dair.com  |  gizlilik politikası