Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

♥ Okullar için minik aksesuarlar ve kombin önerileri ♥

Bayan Bilen der ki: "Biz okulda herkesle aynı formayı giyerken bile şık görünmeyi ve beğenilmeyi biliriz. :]"
Okul önerileri

Bu yazımda da okula giden kızlara küçük tavsiyeler vereceğim. Biliyorum ki okulda herkes aynı şeyleri giyiyor ve aşırı derecede sıradan . Sizler de doğal olarak bu sıradan grubun içinden ayrılmak istiyorsunuz. Bunun için yapabileceğiniz birkaç küçük şey var.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Eğer okul yönetiminiz kızmıyorsa formanızın üzerine okul hırkanızdan farklı renkte bir hırka giyebilirsiniz. Kış aylarında ise gömleğin üzerine kazak geçirebilirsiniz. Gömleğinizin üzerine kazak giymeniz bile başlı başına sizi diğerlerinden ayıracaktır. Bunun yanı sıra diğerlerinin yaptıkları şeyleri yapmayın. Tabii ki uyumlu olun ama biraz farklılıktan da hiç kimseye zarar gelmez değil mi? :]
Grafik Saati kadın
Okula giderken saçınızı serbest bir topuz yaparsanız bu oldukça hoş durur, eğer yüzünüze yakışıyorsa saçınızı topladıktan sonra kurdele de bağlayabilirsiniz. Giyiminiz ve saçınızın yanında çanta da oldukça önemli bir ayrıntı, çanta olarak da salaş bir çanta tercih ederseniz oldukça havalı olabilir. ;)
Tabii tüm bunları aynı gün içinde yapmayın, aksi takdirde aşırı süslü görünebilirsiniz ve bu okul ortamında pek hoş karşılanmaz.
Okul ile ilgili önemli bir ayrıntı da "Okula giderken makyaj yapmayın." Unutmayın ki siz daha çok gençsiniz ve makyaja gerçekten ihtiyacınız yok. Kaldı ki öğretmenleriniz sizi arkadaşlarınızın içinde uyarabilir ve bu da pek hoş olmaz.

Okulda ilgi çekmek istiyorsanız yapmanız gereken diğer bir şey ise bunu kimseye çaktırmamak. Unutmayın, etrafınızdaki herkes sizin gibi, onların yanında rahat olabilirsiniz kendinizi kasmanıza, sıkılmanıza hiç gerek yok. Rahat hareket eder ve okuldakilerin çoğu ile az çok tanışırsanız, kolay kolay kimseyle sorun yaşamazsınız ve başkalarının gözünden de oldukça güzel görünürsünüz. Örneğin pek anlaşamadığınız insanların ne kadar çirkin olduklarını düşünün: onlar çirkin falan değiller, ama siz onlarla anlaşamadığınız için size öyle görünüyorlar. Onun için siz de başkalarının sizi böyle görmesine izin verecek hareketlerde bulunmayın. :]
Özellikle yeni bir okula geçenler bu konularda oldukça problem yaşıyorlar, umarım az da olsa yardımım dokunmuştur. Kocaman sevgilerle..
Hoşça kalın.. ♥

bayan bilen♥ -Bayanbilen- ♥

Yazan: Bayan Bilen | Mail: buse.nur.97.11[at]bayanbilen[.]com

Editör: Belgin Elçioğlu| Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası