Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Deneyim - Dertli bir ergen annesinin deneyimleri

Deneyim; kazanılan bilgiden çok kaybedilen beklentilerden oluşur. – Joseph Roux

Eskiden bir laf vardı, deneyim yenmiş kazıkların bileşkesidir, denirdi. Hata yapardın, deneyim kazanırdın, biri gelir, tabiri caizse kazık atardı, deneyim kazanırdın.

Yukarıdaki Joseph Roux’un cümlesi ise benim deneyim anlayışıma yeni bir boyut getirdi. Şu andaki annelik deneyimimi anlatan en iyi söz bu oldu, çünkü yaşadığım hayal kırıklığının haddi hesabı yok. Kesinlikle kendime kurduğum anne - ergen evlat çatısı altında bunların yaşanacağına inanmazdım. Evet, asabi olması normaldi, bedeninde hormonlar yer değiştirip duruyordu, evet, kendini tanımaya ihtiyacı vardı. Evet, dünyaya bakış açısı değişecekti ve bu kafasını karıştıracaktı, ama sonunda bütün bunları ben yaşar oldum.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
Günlerce kendime gelemememin altında yatan neden ise beklentilerimi kaybetmemdi. Bu benim için kişisel gelişimim süresince nefesten öğrendiğim ‘akıştayım’ lafını annelik konusunda söylemediğimi, söylemememin aklıma gelmediğini bana gösterdi. Ben geleceği tabii ki geçmişin üzerine koyarak inşa etmiştim, ama temeli ben oluşturmuştum da, bundan sonra tuğlaları iki kişinin koyacağını gözden kaçırmıştım.
Grafik Saati kadın
Beklentim rahat bir ergenlik dönemiydi, kızımla konuşabileceğim rahat geçen bir dönem. Beklentim, kızımın dertlerini bana anlatması, iyi arkadaşlar edinmesiydi. Şu anda bu beklentilerimin hiçbiri yok.
Hayata Dair yazı araştırma ve makaler
Sanırım ergenliğe uyum sürecinin henüz başındayım. Yaşadığım şoku atlattıktan sonra anneliğime kaldığım yerden devam edeceğim, şu anda ne olduğumu ben de bilmiyorum. Lütfen sormayın.

Banu CONKER, Hayata Dair , annelik yazıları, yaşam, 30 Mayıs 2014
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

İmza: Dertli bir ergen annesi

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası