Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı

Bu ülke çok zor durumlardan geçiyor, zor zamanlardayız. Ama geçen gün liseden arkadaşımla karşılaştım ve bana umut veren bir kampanyadan söz etti. Arkadaşım bu konularda çok aktiftir, 3. köprüyü doğru tanıtabilmek, neyin ne anlama geldiğini anlatabilmek, engellilerin şehir içinde kolayca sokağa çıkabilmeleri için de çalışmalar yapıyor, ama şimdi konuyu dağıtmadan Koruncuklar'ın kampanyasına dönelim.

Koruncuk Vakfına bağlı olarak kurulan Bolluca köyü'nde 106 çocuk ve genç 12 evde yaşıyor. 1979 yılında kurulmuş olan köyde ihmal edilmiş, korunmaya muhtaç çocuklar 0-6 yaş arası alınıp 'anne'ler tarafından büyütülüyor. Bolluca köyü zor şartlarda yoluna devam etmeye, çocukların hayatı için bir ışık olmaya çalışıyor. Zaman zaman bağışlar toplanması için kampanyalar düzenliyor. Bu yıl Runtalya'da Koruncuklar için bir kampanya yapıldı. İşte arkadaşım da tam bu kampanyanın içinde. Adım Adım Yardımseverlik koşucusu olan arkadaşım Serin Erengezgin bu yıl Buğday Derneği'nin 'sağlıklı gıda her çocuğun hakkı' kampanyasında yer aldı 10 km koşarak.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
Bu kampanya kapsamında bir çocuğun bir yıllık "sağlıklı gıda" ihtiyacı doğrudan ekolojik tarım yağan çiftçilerden Buğday Derneği aracılığıyla karşılanacak. Ayrıca çocuklar ve 'anneleri', etkinlik abla-abileri ile birlikte ekolojik üretim yapılan çiftlik ziyaretleri ve alacakları eğitimler ile kendi sağlıklı gıdalarını yetiştirebilir hale gelecekler.
Grafik Saati kadın
Arkadaşım koşarak bu kampanyayı duyurmaya ve 120 kişiden 20 TL toplayarak Koruncuklar için bitutamtuz olmaya çalışıyor. Bana da düşen kalemimle onun yanında olmak.
Hayata Dair yazı araştırma ve makaler
Serin bu kampanyalarda yer almak için profesyonel koşucu olmaya gerek olmadığına dikkatimi çekti, belli mi olur, belki ben de koşmaya başlarım. Amaç doğru olduktan sonra neden olmasın?

Banu CONKER, Hayata Dair , annelik yazıları, yaşam, 20 Mart 2014
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları


Bu linkte ayrıntıları bulabilirsiniz:
https://www.facebook.com/events/405121492955334/
http://www.facebook.com/l.php?u=http://on.fb.me/1ddDAp2&h=aAQG1wQIo

 

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları
Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası