Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Kendinizle kavganız varsa

Hayat bir limon ağacıdır ona tadını siz katacaksınız. O ağacın limonlarından güzel bir limonata yapmak da ekşimik tatsız tuzsuz bir şey çıkartmakta sizin elinizdedir.

Anne olmak bazen çok zor olabiliyor. Yemek hazırlamak, bebeği ya da çocuğu temizlemek, ev işlerini organize etmek gibi fiziksel durumlar dışında bir de çocuğunuzu eğitmek için çaba göstermek zorundasınız. Bu da ancak sabırla olan bir şey, ama bazen bizim de kötü zamanlardan geçtiğimiz dönemler, kendimizi sıkıntıda hissettiğimiz durumlar ya da canımızın hiçbir şey yapmak istemediği anlar olabiliyor.

O dönemlerde biraz kendimize izin vermek, durumu kolaylaştırabilir. Özellikle ‘böyle olmamalıyım’ diye kendimizi zorla o durumdan çıkartmaya çalışmak, yaşadığımız içsel duruma bir de suçluluk yüklediği için problemi çözmemiz ve o durumun içinden geçmemiz daha zor olabiliyor. Kendimize izin verdikten sonra sormamız gereken şey, neden böyle hissettiğimiz.

Duygularımızın farkına vardığımızda problemleri çözmemiz gerçekten çok kolaylaşıyor. Sonrası iplik söküğü gibi geliyor.

Yaşamı kolaylaştırmak da zorlaştırmak bizim elimizde. Herkese limon verilir, ama o limonla ne yapacağımıza biz karar veririz. Önümüzde sonsuz seçenekler var; Neden bize zorluk getireni seçelim? Bilinçli bir farkındalıkla hayatı kolaylaştırmamız ve insan olarak tek hedefimiz olan mutluluğa kavuşmamız sadece bir adım ötemizdeyken, mutluluğu neden fersah fersah uzakta arıyoruz?

Bugünden itibaren her şeye, size kolaylık getirecek bir gözle bakmanız dileğiyle...

Yazan: Banu CONKER, Hayata Dair Kadınlar Kulübü, Kişisel gelişim, yaşam, 28 Eylül 2013
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları
Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com@gmail.com  |  gizlilik politikası